Er du klar til tredje SS17 drop fra Gosha Rubchinskiy?

Lander adidas YEEZY Powerphase snart?

Der er godt nok blevet skrevet meget om den. Den famøse adidas YEEZY Powerphase, som har Calabasas påtrykt på siden. Og nu tyder meget langt om længe på, at en lancaringsdato på den hypede sneaker vil komme inden længe.

På Instagram er sneakeren over de seneste par uger blevet spottet på adskillige influencers og andre kendisser som Jerry Lorenzo og Luka Sabbat, og High Snobiety mener altså at vide, at sneakeren vil lande i løbet af de næste to måneder. Samtidig skriver de, at det bliver den billigeste Yeezy til dato. Kun omkring 850-900,-. Det betyder nok også, at den bliver umuligt at opdrive.
Tildels på grund af prisen, men også fordi æstetikken er noget mere spiselig end på Yeezy Boost-sneakeren. Powerphasen kan potentielt set bare henvende sig til flere mennesker.

Stay Tuned
adidas-yeezy-powerphase-01-960x640 skaermbillede-2017-03-26-kl-13-03-08

Ingen kommentarer endnu

Der er endnu ingen kommentarer til indlægget. Hvis du synes indlægget er interessant, så vær den første til at kommentere på indlægget.

Skriv en kommentar

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

 

Næste indlæg

Er du klar til tredje SS17 drop fra Gosha Rubchinskiy?