Jeg elsker det nye Tiger of Sweden

I Paris med David Beckham og Neymar før Louis Vuitton show

I disse dage løber herremodeugen af stablen i Paris. Jeg er selv i byernes by, hvor jeg i dag kiggede forbi Palais-Royal, hvor Louis Vuitton viste mærkets AW18-show. Det viste sig faktisk at blive et show, der på mange måder markerer slutningen på en æra i LV-regi. Designeren Kim Jones, der har designet med stort succes for det franske modehus siden 2011, offentliggjorde nemlig i går, at AW18-kollektionen bliver hans sidste for Louis Vuitton.

Læs også: Kim Jones er kongen af moderne streetwear: »Jeg har altid kigget på Japan, hvor mændene er mere modige«

img_0011

David Beckham før Louis Vuitton visningen.

Vanen tro havde Kim Jones og Louis Vuitton-holdet sørget for, at en række prominente navne kiggede forbi showet. Og dem fik min kære kæreste og jeg snappet nogle billeder af. Selvfølgelig var David Beckham forbi sammen med Victoria og sønnen Brooklyn (Becks er gode venner med Kim Jones). Også Virgil Abloh var på plads. Det samme var Joe Jonas og fodboldspilleren Neymar. Alle var naturligvis klædt i Louis Vuitton.

Tjek alle vores billeder ud her.

Læs også: Min nye (gamle) Louis Vuitton Amazone Bag

img_0017

Neymar var også på plads.

img_0016

Virgil Abloh i Palais-Royal før LV-visningen.

Joe Jonas i skjorte fra Louis Vuittons SS18 kollektion

Joe Jonas i skjorte fra Louis Vuittons SS18 kollektion.

Også Victoria og Brooklyn var med i Paris

Også Victoria og Brooklyn var med i Paris.

Dagens sejeste fulde LV-look

Dagens sejeste fulde LV-look.

Endnu et

Endnu et i samme kategori.

img_0015

Lige på grænsen til too much. Men Supreme x Louis Vuitton trender stadig hårdt.

Fuld branding på ryggen af Neymar

Fuld branding på ryggen af Neymar.

Vi slutter, hvor vi startede. Med legenden over dem alle

Vi slutter, hvor vi startede. Med legenden.

Ingen kommentarer endnu

Der er endnu ingen kommentarer til indlægget. Hvis du synes indlægget er interessant, så vær den første til at kommentere på indlægget.

Skriv en kommentar

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

 

Næste indlæg

Jeg elsker det nye Tiger of Sweden